Говедски мускул

Печати
Опис

Телешкото месо е богат извор на витамин B12, кој е неопходен
за раст на сите телесни клетки. Во телешкото месо има големо
количество железо и цинк. Како свинското месо, така и телешкото
треба да бидат консумирани од време на време.


Спецификација

  • препакува: Слога Пром
  • земја на потекло: ЕУ
  • тежина на пакет: од 10 до 11 кг.
  • вид на пакување: транспарентна пластична кеса
  • тежина на поединечно пакување: од 0,9 до 1 кг.
  • пакети во кутија: 10
  • состав: говедско месо ( мускул )
  • замрзнат производ: да
  • термички обработен: не
  • стандардизација: HACCP

 

Коментари

Нема коментари за овој производ.

Слога Пром

Најдоброто на вашата трпеза

Тел: +389 43 550 200

Факс: +389 43 550 200

Email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ГАЛЕРИЈА