Свинско Каре

Печати
Опис

Своевидно едно од најпопуларните типови на месо , свинското претставува неоп-
ходен продукт поради неговите хранливи материи. Според институтот за стопан-
ство и агрикултура (IATP) , Кина е најголем производител на свинско месо а воедно
најголемата потрошувачка се базира токму таму додека на второ место се наоѓа
Европа . Нутриционистичките факти укажуваат дека ова месо со своите благодети го
надополнува човечковиот организам и го храни со витамини и минерали.


 Спецификација

  • препакува: Слога Пром
  • земја на потекло: ЕУ
  • тежина на пакет: од 10 до 11 кг.
  • вид на пакување: транспарентна пластична кеса
  • тежина на поединечно пакување: од 0,9 до 1 кг.
  • пакети во кутија: 10
  • состав : свинско месо ( свинско каре )
  • замрзнат производ : да
  • термички обработен : не
  • стандардизација : HACCP

Коментари

Нема коментари за овој производ.

Слога Пром

Најдоброто на вашата трпеза

Тел: +389 43 550 200

Факс: +389 43 550 200

Email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ГАЛЕРИЈА