Замрзната Јагода 300гр

Печати
Опис

 Спецификација

 • земја на потекло : Србија
 • тежина на пакет : 6 кг.
 • вид на пакување : пластична кеса
 • тежина на поединечно пакување : 300 гр.
 • пакети во кутија : 20
 • состав : Јагода
 • замрзнат производ : да
 • термички обработен : не
 • стандардизација : HACCP

Просечна хранливи вредности на производите во 100 гр.

 • Енергетска вредност KJ/kcal: 118 / 27,5
 • Протеини: 1,3
 • Јаглени хидрати: 4,8
 • Масти: 0,3

Коментари

Нема коментари за овој производ.

ГАЛЕРИЈА