Замрзната риба Лосос кременадла

Печати
Замрзната морска риба Лосос
пакување: Кременадли од лосос
Опис

Рибата и нејзиното месо се секојдневна намирница кога станува збор за Јапонците. Таа се користи за приготвувања на најразлични специјалитети и е огромен извор на витамини,

минерали, омега-3 масни киселини па затоа голем фактор кој влијае за долговечен и здрав живот.

Освен на азискиот континент втора на листата во консумирање на  риба е Европа.


Спецификација

  • препакува : Слога Пром
  • земја на потекло : Аргентина
  • тежина на пакет : од 11 до 15 кг.
  • вид на пакување : транспарентна пластична кеса
  • тежина на поединечно пакување : од 0,9 до 1 кг.
  • пакувања во кутија : 15
  • состав : кременадли од лосос
  • замрзнат производ : да
  • термички обработен : не
  • стандардизација : HACCP

 

Коментари

Нема коментари за овој производ.

ГАЛЕРИЈА