Замрзната риба Ослиќ

Печати
Замрзната морска риба - Ослиќ
тежина на парче: 100 - 200 гр
Опис

Рибата и нејзиното месо се секојдневна намирница кога станува збор за Јапонците. Таа се користи за приготвувања на најразлични специјалитети и е огромен извор на витамини,

минерали, омега-3 масни киселини па затоа голем фактор кој влијае за долговечен и здрав живот.

Освен на азискиот континент втора на листата во консумирање на  риба е Европа.


Спецификација

  • препакува: Слога Пром
  • земја на потекло: Аргентина
  • тежина на пакет: од 11 до 15 кг.
  • вид на пакување: транспарентна пластична кеса
  • тежина на поединечно пакување: од 0,9 до 1 кг.
  • пакувања во кутија: 15
  • состав: морска риба
  • замрзнат производ: да
  • термички обработен: не
  • стандардизација: HACCP

Коментари

Нема коментари за овој производ.

ГАЛЕРИЈА